SCULPTRA (KWAS L-POLIMLEKOWY)

Z upływem czasu skóra traci swój jędrny i młody wygląd. Tkanka tłuszczowa ulega zanikowi, sprawiając, że twarz staje się wychudzona, co dodatkowo ją postarza. Skóra staje się coraz cieńsza co prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd.

Preparat Sculptra wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, ponadto przywraca utraconą objętość twarzy będące następstwem procesu starzenia.

 

Czym jest Sculptra?

Sculptra jest preparatem medycznym przeznaczonym do wstrzyknięć zawierającym mikrocząsteczki kwasu L-polimlekowego (substancji naturalnie występującej w ludzkim organizmie). Pobudza komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu stosowany jest w zabiegach przeciwstarzeniowych i terapiach ujędrniających skórę.

 

Jakie efekty zapewnia Sculptra?

Sculptra służy do bezoperacyjnego liftingu twarzy. Zabieg przywraca naturalną objętość obszarom twarzy, w których nastąpiło zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Usuwa głębokie zmarszczki i bruzdy oraz likwiduje zwiotczenia. Efektem działania substancji jest widoczne odmłodzenie poprzez stymulację fibroblastów i produkcja własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze.
Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo przywracając to, co zostało utracone. Efekty leczenia mogą utrzymywać się przez ponad 2 lata.ZASTOSOWANIE PREPARATU
Preparat Sculptra można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

  • zmarszczek nosowo – wargowych,
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych),
  • zapadniętych policzków,
  • zmarszczek na policzkach i podbródku,
  • okolic kości policzkowych.

 

ZABIEG
Przed zabiegiem skórę należy pokryć kremem zawierającym środek znieczulający.

Preparat Sculptra podajemy cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i do minimum redukują ból. Po przeprowadzonym zabiegu należy wykonać masaż leczonego obszaru skóry co zapewni prawidłowe rozmieszczenie produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują maksymalnie po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia.PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża i okres karmienia,
  • zmiany zapalne w obrębie skóry,
  • skłonność do występowania blizn przerostowych.

 

EFEKTY
Sculptra jest preparatem dającym znakomite efekty korekcji głębokich fałd i zmarszczek oraz uzupełnienia ubytków w objętości twarzy. Pełna korekcja wymaga wykonania 2 lub 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie powinny być widoczne po około 6 tygodniach.
Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu Sculptra może się utrzymywać przez ponad 2 lata.


facebook instagram
PALOMAR VECTUS - DEPILACJA LASEROWA
Kerastase - luksusowa pielęgnacja  
LONG TIME LINER