Piercing

Piercing

 

 

 

Piercing to jedna z bardziej popularnych form ozdabiania ciała.

Polega na wykonywaniu przekłuć w uchu, języku, wardze, nosie, pępku i wprowadzaniu w nie kolczyków wykonanych ze stali chirurgicznej.

Przekłucie, w jakim umieszczony jest kolczyk stanowi otwartą ranę. Z tego powodu w pearcingu nie używa się biżuterii wykonanej ze srebra lub złota, jako metali niekorzystnie wpływających na proces gojenia. Po wygojeniu rany kolczyk można zamienić na jakikolwiek inny.

Do wykonywania przekłuć używa się igły i sterylnych narzędzi.

 

Pamiętajmy! Zabieg przekłucia musi być wykonany w warunkach sterylnych przez osobę wykwalifikowaną, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Czas gojenia zależy od miejsca przekłucia oraz indywidualnych cech organizmu. W pierwszej fazie gojenia normalne jest odczuwanie dyskomfortu, lekkiego bólu, swędzenia i pieczenia. Często też wydziela się płyn zawierający limfę, który zasychając tworzy suche strupki na biżuterii.

 

Pamiętajmy! Przez pewien czas po przekłuciu nie powinno spożywać się większych ilości alkoholu ani napojów zawierających kofeinę, nie polecane jest też zażywanie leków rozrzedzających krew, jak aspiryna.


facebook instagram
PALOMAR VECTUS - DEPILACJA LASEROWA
Decleor - profesjonalna pielęgnacja skóry ciała i umysłu  
LONG TIME LINER
              
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij